V kategórii Články
Prečítané 142

Mladá študentka predstaví verejnosti kaštieľ Esterházyovcov v Želiezovciach

(0 hlasov)

Najzaujímavejší nápad, ktorý môže zvýšiť cestovný ruch v obci Želiezovce vymyslela študentka zo Strednej odbornej školy, Pod Amfiteátrom v Leviciach. V spolupráci s predstaviteľmi mesta pripravuje na prvú júlovú nedeľu pre verejnosť prehliadku priestorov kaštieľa rodu Esterházyovcov v Želiezovciach so zaujímavým výkladom. Doplnená bude tónmi diel Franza Schuberta a ochutnávkou skvelej sacherovej torty.

Ďalší ročník súťaže Môj projekt pre región priniesol inovatívne a kreatívne projekty pre cestovný ruch v rôznych kútoch Slovenska. Celoslovenské finále sa konalo v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom. Predsedníčkou odbornej poroty bola Silvia Neviďanská z oddelenia cestovného ruchu Banskobystrického samosprávneho kraja, Slavomír Paulíny zo Sekcie cestovného ruchu Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a Marián Paulus ako zástupca pedagógov.
Prvé miesto si odniesla študentka SOŠ, Pod Amfiteátrom v Leviciach, Viviána Ikréniová, ktorá porotu oslovila projektom Ochutnajte zvuk histórie. „Cieľom môjho projektu pre región s názvom ,,Ochutnajte zvuk histórie” je oboznámiť ľudí s bohatou a zaujímavou históriou kaštieľa Esterházyovcov v Želiezovciach a tak podporiť cestovný ruch v našom regióne. S realizáciou budem mať ešte veľa práce, no už teraz sa na to teším a dúfam, že porotu nesklamem a dokážem, že prvé miesto mi naozaj pravom patrí. Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť súťaže Môj projekt pre región, pretože mi to dalo znova nové a veľmi užitočné skúsenosti do budúcnosti.“, povedala víťazka tohtoročnej súťaže Môj projekt pre región, Viviána Ikréniová.
„Ak by som mala opísať túto skúsenosť jednou vetou, použila by som vetu Jána Amosa Komenského, ktorý povedal: „ Každá práca vyžaduje celého človeka.“. Tvrdá práca študentov a ich nadšenie pre svoje projekty ma milo prekvapili a verím, že väčšina z nich ich preklopí aj do reálnej podoby. Cestovný ruch na Slovensku potrebuje takýchto nadšených a inovatívnych mladých ľudí.“, súťaž zhodnotila predsedníčka poroty Silvia Neviďanská.
Druhé miesto získali študentky zo SOŠ obchodu a služieb v Michalovciach Viktória Makovická a Vanesa Falisová s projektom Cesta folklórom, ktorý prezentoval región Zemplín v mestách ako Humenné, Michalovce a Pozdišovce. A projekt Naša Baťovka získal tretie miesto, ktorý prostredníctvom významných osobností mesta Partizánske. Ten prezentovali študentky SOŠ Partizánske Natália Bebiaková a Veronika Michalíková.
Súťaž Môj projekt pre región je neodmysliteľnou súčasťou vzdelávacieho programu JA Podnikanie v cestovnom ruchu, ktorý na základných školách na Slovensku realizuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko. Finalisti prezentovali svoje projekty pred odbornou porotou. Hodnotené boli trvácnosť a reálnosť projektov s využitím v cestovnom ruchu, ale aj prezentačné a komunikačné zručnosti prezentujúcich.
 
Katarína Palečková
JA Slovensko, n. o
PR manažérka, kontakt pre médiá
Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Tel.: +421 948 282 324
 
 

 

Ďalšie informácie

  • Dátum konania od: piatok, 14 december 2018
  • Dátum konania do: piatok, 14 december 2018
Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Aktuality Články Články podľa dátumu: štvrtok, 20 september 2018