Novohradské múzeum a galéria v Lučenci

(2 hlasov)
Novohradské múzeum a galéria v Lučenci http://cestovanie.aktuality.sk/potulky-slovenskom/pamiatky-a-muzea/novohradske-muzeum-a-galeria-v-lucenci-jesenne-stretnutie/

Múzeum je  zamerané na historický vývoj Novohradu so špecializáciou na dejiny smaltovníctva a na dokumentáciu výroby skla a sklárskeho priemyslu na území Banskobystrického samosprávneho kraja. Galéria je zameraná na galerijnú dokumentáciu všetkých disciplín výtvarného umenia jednotlivých historických období s dôrazom na oblasť Novohradu. 

Sídlo kultúrnych inštitúcií je na historickom námestí v budove bývalého župného súdu. Pôvodne samostatná galéria sa stala súčasťou múzea v roku 2004. Bohaté archeologické zbierky sú sústredené v stálej expozícii Poklady minulosti. Európsky unikátne výrobné odvetvia Novohradu, akými sú sklárstvo a smaltovníctvo a keramická výroba dokumentuje historický zbierkový fond.

Galéria spravuje umelecká diela spojené s mestom Lučenec a jeho okolím.

K tradičným periodicky opakujúcim sa podujatiam patrí tradičná prehliadka akvarelovej hudby Trienále akvarelu a Medzinárodné keramické sympózium.

www.nmg.sk

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Kultúra Kultúrne inštitúcie Články podľa dátumu: utorok, 23 máj 2017