Aktívny oddych pri vode určite ocenia aj rybári. Je jedno, či ide o rekreačných alebo športových, domácich alebo zahraničných. Vody horských a podhorských revírov na území Banskobystrického samosprávneho kraja sú bohaté najmä na lososovité druhy rýb, ktoré žijú v horských bystrinách.

Na území Banskobystrického samosprávneho kraja sa nachádza množstvo technických pamiatok, ktoré súvisia s baníckou históriou.

Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne je príťažlivé miesto uprostred nádhernej prírody chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy, kde počas celého roka nájdete príjemný relax, harmóniu a pohodu.

V južnej časti mesta v mestskej časti Králik sa nachádza rekreačná oblasť, ktorá vyhľadávaná turistami zo Slovenskej republiky, ale aj zo zahraničia.

Teplý vrch – najteplejšou vodnou plochou na Slovensku je Teplý vrch nachádzajúci sa v blízkosti Rimavskej Soboty medzi obcami Drienčany, Budikovany a Teplý vrch.

Vodná nádrž Ružiná so strediskami v obciach Ružiná a Divín sa nachádza medzi mestami Zvolen a Lučenec.

Termálne kúpalisko Dolná Strehová leží v oblasti známej termálnymi prameňmi. Nachádza sa v južnej časti Banskobystrického kraja v okrese Veľký Krtíš, medzi okresnými mestami Lučenec a Veľký Krtíš. Od hraníc s Maďarskom je vzdialené len 6 km.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Kúpaliská a vodné plochy Vodné nádrže a jazerá Banskobystrického samosprávneho kraja