V kategórii Kúpaliská a vodné plochy
Značky
Prečítané 1486

Teplý vrch

(6 hlasov)

Teplý vrch – najteplejšou vodnou plochou na Slovensku je Teplý vrch nachádzajúci sa v blízkosti Rimavskej Soboty medzi obcami Drienčany, Budikovany a Teplý vrch.

Rekreačná oblasť Teplý vrch sa stáva vyhľadávaným centrom rekreácie vďaka vhodným klimatickým podmienkam a priemerným letným teplotám vody, ktoré sú najvyššie na Slovensku. Okolitá príroda sa vyznačuje veľkou rozmanitosťou.

Na letnú rekreáciu sa využíva najmä východné pobrežie vodnej nádrže, kde návštevníkom slúži kemping, chata, reštauračné zariadenia a požičovňa športových potrieb. V letnej sezóne sa uskutočňujú pri priehrade viaceré kultúrne podujatia, napr. rockové koncerty.

Menej rušná severozápadná zátoka je hniezdiskom vodného vtáctva a vedie okolo nej náučný chodník, z ktorého možno vtáky pozorovať. Vodná nádrž, okrem vodných športov, ponúka aj výbornú možnosť rybárčenia.

V blízkosti vodnej nádrže sú vynikajúce služby, kemping, náučné chodníky ale aj chránená lokalita Malá obora s cudzokrajnými drevinami. Návštevníci môžu navštíviť obec Drienčany, kde na fare  pôsobil evanjelický farár, zberateľ pôvodných slovenských rozprávok Pavol Emanuel Dobšinský. Milovníci histórie sa môžu poprechádzať cez obce Kraskovo, Rimavské Brezovo, Kyjatice Gotickou cestou, na ktorej sa nachádzajú malé historické kostoly s atraktívnymi interiérmi. Počas leta sa tu konajú viaceré kultúrne podujatia.

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Kúpaliská a vodné plochy Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne