V kategórii Kúpaliská a vodné plochy
Značky
Prečítané 2371

Plážové kúpalisko Tornaľa

(0 hlasov)

V južnej časti mesta v mestskej časti Králik sa nachádza rekreačná oblasť, ktorá vyhľadávaná turistami zo Slovenskej republiky, ale aj zo zahraničia.

Teplé podnebie je garanciou na príjemný pobyt. Priemerné denné teploty v mesiaci júl dosahujú 28 až 30 stupňov Celzia.

Centrom rekreačnej oblasti je plážové kúpalisko s minerálnou vodou, ktoré sa prevádzkuje od roku 1969. Umelo vytvorená nádrž s rozlohou cca 15 000 m2 s hĺbkou vody až do 2 m sa napĺňa z dvoch zdrojov - z Morského oka nazývaného „Teplá voda“ a z vrtu minerálnej vody v hĺbke 155 m. Podľa laboratórnych rozborov ide o prírodnú mineralizovanú hydrouhličitanovú, vápnikovo-horčíkovú, uhličitú vodu.
Vedľa vodnej nádrže sa nachádza laminátový 50 m bazén. V areáli plážového kúpaliska sa nachádzajú aj detské bazény s priľahlými hracími plochami.

Stravovacie služby pre rekreantov sú zabezpečené prostredníctvom reštaurácie a stánkov rýchleho občerstvenia. V predajných stánkoch je možnosť zakúpenia textilného tovaru, športového náčinia a hračiek. Počas celej letnej turistickej sezóny je v areáli plážového kúpaliska lunapark, ktorý poteší hlavne deti.

Súčasťou plážového kúpaliska je kemping, ktorý ponúka ubytovanie v turistickej ubytovni. Turistická ubytovňa pozostáva zo 43 izieb s celkovou kapacitou 86 osôb. Zároveň má kemping vyhradené priestranstvo na odstavenie karavanov ako aj priestory na táborenie v počte 40 miest s celkovou výmerou 425 m2

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Kúpaliská a vodné plochy Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne