V kategórii Kúpaliská a vodné plochy
Značky
Prečítané 2030

Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne

(2 hlasov)
Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne http://www.vodnyrajvyhne.sk/

Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne je príťažlivé miesto uprostred nádhernej prírody chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy, kde počas celého roka nájdete príjemný relax, harmóniu a pohodu.

Je vyhľadávaným rodinným centrom oddychu. V letnej sezóne od mája do septembra si návštevníci  môžu vychutnať veľký termálny bazén s relaxačnou časťou s atrakciami, masážnymi tryskami a mólom na vyhrievanie sa na slnku. Plavci a potápači majú možnosť zašportovať si v časti s plaveckými dráhami a potápačskou záhradou. Detský bazén so šmykľavkami pre najmenších a 2 tobogany pre odvážnych sú tou pravou letnou zábavou.
Počas celého roka a hlavne v zimnej sezóne od septembra do mája je atrakciou oddychový  vyhrievaný bazén s vonkajším výplavom a masážnymi tryskami. V lete je výplavový bazén spojený so slnečnou terasou.

V relaxačnom a športovom centre pod jednou strechou je k dispozícii squash, bowling, fitness centrum, solárium, wellness so 4 saunami (suchá, parná, bylinková a infrasauna), jaccuzzi a ponuka všetkých druhov masáží  (klasická, športová, reflexná, špeciálne - medová masáž, bankovanie, ayurvéda, lávové kamene).  K areálu Vodného raja patrí mini golf a tenisové a volejbalové kurty, na ktorých sa každoročne koná medzinárodný turnaj juniorov vo volejbale.

Prameň prírodnej termálnej vody s teplotou 36,5 °C má vysoký obsah železa a rôznych iných minerálov. Svojimi účinkami blahodarne pôsobí na zápaly nervov, ženské choroby, ochorenia svalov a kĺbov, reumatizmus, stavy po operáciách a duševnú vyčerpanosť.

V blízkom okolí je mnoho možností na poznávacie výlety, pešiu turistiku a cykloturistiku. K takýmto miestam patrí najmä Kremnica, Banská Štiavnica alebo vodné tajchy v jej okolí.

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Kúpaliská a vodné plochy Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne