V kategórii Kúpaliská a vodné plochy
Prečítané 1381

Rybolov a splav Hrona

(5 hlasov)

Aktívny oddych pri vode určite ocenia aj rybári. Je jedno, či ide o rekreačných alebo športových, domácich alebo zahraničných. Vody horských a podhorských revírov na území Banskobystrického samosprávneho kraja sú bohaté najmä na lososovité druhy rýb, ktoré žijú v horských bystrinách.

Kým príležitostní rybári môžu v týchto vodách loviť pstruhy, sivone, hlavátky i lipne, športoví rybári uprednostňujú väčšie vodné plochy. V ich vodách totiž žijú kapry, šťuky, pleskáče, úhory, karasy, sumce, amury, tolstolobiky...

Ich milovníci by určite nemali vynechať rybačku na brehoch banskoštiavnických tajchov. Rybári často navštevujú Počúvadlianske jazero, jazero Klinger i Richňavské jazerá. Na Vindšachtskom jazere si dokonca môžete vyskúšať rybačku Chyť a pusť.
Rybárov tiež možno stretnúť v okolí Ružinej, Kurinca, Teplého Vrchu, ale aj popri brehoch rieky Hron, napr. počas jej splavu.

Hron je druhou najdlhšou riekou Slovenska. Meria takmer 300 kilometrov a preteká len územím Slovenskej republiky. Pramení v malebnom prostredí Nízkych Tatier na úpätí Kráľovej hole. Hron nie je splavný pre osobné ani nákladné lode, to však neplatí v prípade kanoe, raftu, kajaka atď. Rieku je možné od jari do jesene splavovať vo viacerých úsekoch. Nenáročný je horný úsek Brezno (Podbrezová) – Banská Bystrica – Sliač. Najčastejšie však vodákov vidieť na dolnom úseku od Slovenskej brány. Hron je najobľúbenejšou vodáckou riekou na Slovensku. Nezameniteľnú atmosféru si môžete vychutnať aj vo vodáckych základniach v Nemeckej, Slovenskej Ľupči, Hliníku nad Hronom, Kalnej nad Hronom a Revištskom Podzámčí. Sprostredkovanie tohto zážitku vám zabezpečia viaceré agentúry špecializujúce sa na splav Hrona.

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Kúpaliská a vodné plochy Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne