V kategórii Kúpele
Značky
Prečítané 1451

Kúpele Sliač

(2 hlasov)

Kúpele Sliač ležia v západnej časti Zvolenskej kotliny v blízkosti Banskej Bystrice a Zvolena nad údolím rieky Hron.

Otvorená poloha kúpeľov, vhodná klíma pri pomerne malej nadmorskej výške a ročný priemer teplôt okolo 8,2 °C zaraďuje Sliač medzi najoptimálnejšie položené kúpele. Miestne minerálne pramene sa spomínajú už v roku 1244, pričom s liečebnými procedúrami sa začalo v roku 1657. V minulosti patrili medzi najvyhľadávanejšie kúpele Uhorska.

Dnešnú podobu má Sliač z tridsiatych rokov 20. storočia. K rozvoju kúpeľov prispeli v minulosti aj návštevy mnohých významných hostí politického, hospodárskeho a kultúrneho života, napr. maďarského revolucionára Lajosa Kossutha, českej spisovateľky Boženy Nemcovej, československého prezidenta T.G.Masaryka, predstaviteľa sovietskej moci N. Chruščova, atď..

Vyvierajú tu minerálne pramene síranovo-hydrouhličitanovej, vápenato-horečnatej, uhličitej hypotonickej vody, so zvýšeným obsahom kyseliny kremičitej. Sliač je dnes vysoko odborným kúpeľným liečebným miestom, špecializovaným na liečbu pacientov so srdcovo - cievnymi ochoreniami, civilizačnými chorobami a ľahšími formami pohybových ochorení. Úspešnosť liečby spomínaných ochorení je vo využívaní najvýdatnejšieho kúpeľného prameňa, ktorého voda má vysoký obsah kysličníka uhličitého (CO2) a teplotu 33,3 °C.

Komplexná starostlivosť o vás, dostatok času, dovoľujú liečiť nielen telo, ale aj dušu. Všetky tieto atribúty nájdete vo svetoznámych kúpeľoch Sliač.

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Kúpele Kúpele Brusno