V kategórii Kúpele
Značky
Prečítané 1344

Kúpele Dudince

(1 Hlas)

Kúpeľné mesto Dudince sa nachádza na upätí Krupinskej kotliny v okrese Krupina. Výborná poloha a najväčší počet slnečných dní v roku robia z kúpeľov Dudince vyhľadávané miesto na oddych a relaxáciu.

Dudince majú viac ako 700 ročnú históriu. Liečivú silu minerálnych vôd využívali už Rímski vojaci. Z obdobia Rimanov sa tu nachádza 32 kamenných rímskych bazénikov, ktoré sú vytesané do travertínovej skaly a dnes sú označované ako Rímske kúpele.

Ubytovacie kapacity tvoria liečebné domy Rubín ( 330 lôžok ), Smaragd ( 230 lôžok ), Diamant ( 178 lôžok ), depandance Achát ( 50 lôžok ).

Aktivity pre voľný čas: kultúrne podujatia, kino, solárium, whirlpool, sauna, masážny bazén, fitnes, tenis, badminton, maxišach, pešia turistika, poľovníctvo, tanečné zábavy, výlety, bowling, squash, atď.

Prírodná liečivá voda, minerálne pramene a ich zloženie: dudinská voda má teplotu 27,2 °C a obsahuje šesť rozhodujúcich minerálnych prvkov, blahodárne pôsobiacich na organizmus človeka. Je jedinečná v Európe, hypotonická, s prirodzenou teplotou 27,2 °C, s celkovou mineralizáciou 5,923 mg/l. Jej osobitosťou je, že ako jediná v Európe obsahuje oxid uhličitý a sírovodík. Jedinečnosťou je ich biologická aktivita a prenikanie pokožkou priamo do tela. Chemické zloženie jej umožňuje liečiť viaceré diagnózy súčasne. Podobné zloženie majú v Európe kúpele vo francúzskom Vichy.

Novinkou kúpeľov je kryoterapia - liečba chladom. Ide o spôsob liečby aplikáciou veľmi nízkych teplôt – na celé telo pôsobí chlad v rozmedzí - 130 až - 150 °C počas 2-3 minút. Záujemci, ktorí sa ju chystajú podstúpiť, nemusia mať žiadne obavy, nakoľko každému vstupu do kryokomory predchádza lekárske vyšetrenie, pri ktorom sa zistí, či zdravotný stav klienta umožňuje túto terapiu absolvovať. Účinok minerálnej vody vhodne dopĺňa i tzv. liečba pohybom - kinezioterapia a hydrokinezioterapia.

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Kúpele Kúpele Brusno