V kategórii Lyže a bežky
Značky
Prečítané 1719

Lyžiarske stredisko Látky

(1 Hlas)
Lyžiarske stredisko Látky http://www.turistinfo.sk/?atrakcia=2215

Lyžiarske stredisko Látky – Kočanda leží v nadmorskej výške okolo 900 metrov v krásnej odľahlej časti Slovenského Rudohoria, v časti Veporské vrchy.

Nachádza na spojnici medzi Hriňovou a Kokavou nad Rimavicou 1 km za obcou Látky. Obľúbené stredisko prevádzkuje už viac ako 15 rokov Roľnícke družstvo Látky. Po dobudovaní sa v súčasnosti prevádzkujú 3 vleky s prepravnou kapacitou 1 200 osôb za hodinu. Dĺžka vlekov je okolo 500 m, prevýšenie 80 m. Svah je priestranný, orientovaný severovýchodne s výhľadom na 1 111 m vysoký zalesnený vrchol Bykova.

Svah je určený hlavne pre nenáročných lyžiarov, lyžiarske kurzy a rodiny s deťmi. Trate sú umiestnené na svahu s nadmorskou výškou 850 až 930 m. Veľký záujem je o večerné lyžovanie pri umelom osvetlení. Počas vianočných prázdnin býva večerné lyžovanie každý deň, mimo prázdnin 3 x v týždni a to v stredu, v piatok a v sobotu. Svahy sú kvalitne upravované, od sezóny 2005/2006 používa Roľnícke družstvo na úpravu svahu snežné pásové vozidlo Leitner LH 500, ktoré zakúpilo s použitím finančných prostriedkov z EÚ. K dispozícii je aj umelé zasnežovanie, ktoré Roľnícke družstvo využíva už 5 rokov, avšak k jeho využitiu je potrebné, aby boli vhodné poveternostné podmienky (teplota nižšia ako – 5 °C).

Lyžiarske stredisko Látky – Kočanda vyhľadávajú najmä lyžiari z blízkeho okolia, hlavne z okresov Detva, Poltár a Lučenec. Počas víkendov využíva lyžiarske stredisko aj veľa chatárov z blízkych chatových oblastí. Rapídny je aj nárast lyžiarov zo zahraničia, hlavne z Maďarska. Výhodou lyžiarskeho strediska je blízkosť k hlavnej ceste č. 526, pričom parkovisko je vzdialené od hlavnej cesty 10 – 50 m. Kapacita parkoviska je okolo 100 miest a parkovanie je bezplatné.

Služby v lyžiarskom stredisku sú na požadovanej úrovni. K dispozícii je bufet s kapacitou 30 miest, s celodennou prevádzkou. 

Požičovňa lyžiarskeho výstroja je 1 km od lyžiarskeho strediska. Vo vzdialenosti 2 km od lyžiarskeho strediska je bežecký areál Látky – Mláky s upravovanými bežeckými traťami. Ceny vlekov sú v porovnaní s inými lyžiarskymi strediskami veľmi výhodné. Roľnícke družstvo má k dispozícii vlastnú turistickú ubytovňu s kapacitou 90 osôb, ktorú počas lyžiarskej sezóny využívajú hlavne účastníci školských lyžiarskych kurzov a počas víkendov hlavne rodiny s deťmi.

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Lyže a bežky SKI Centrum Drozdovo