V kategórii Lyže a bežky
Prečítané 3386

SKI Centrum Košútka

(2 hlasov)

SKICENTRUM Košútka je moderné lyžiarske stredisko, ležiace pri mestečku Hriňová v pohorí Veporské vrchy. Areál vybudovaný v nadmorskej výške 503 – 723 m ponúka 4 lyžiarske vleky.

Hlavný vlek pozdĺž celej zjazdovky má dĺžku 960 m, vlek v hornej časti zjazdovky má 400 m, detský vlek meria 100 m a pre najmenších a začiatočníkov je k dispozícii nekonečné lano. Prepravná kapacita všetkých vlekov je 1900 osôb/hod. Vybrať si môžete zo 4 zjazdoviek, ich náročnosť sa pohybuje od modrej po čiernu. Na najdlhšej 1140 m zjazdovke je možnosť večerného lyžovania s nezabudnuteľnou atmosférou Podpoľania. Celé stredisko je umelo zasnežované a ľahko dostupné bez použitia snehových reťazí. Denné lyžovanie je od 8.45 do 15.45 hod., večerné lyžovanie každý deň okrem nedele a utorka je od 18.00 do 21.00 hod.

V stredisku nájdete požičovňu športových potrieb pre deti aj dospelých, lyžiarsku školu a škôlku alebo Snow Park s prekážkami. Ubytovať sa môžete v penzióne s kapacitou 59 lôžok, ktorý leží hneď pri zjazdovke. Stravovanie je zabezpečené v tradičnej reštaurácii s veľkou slnečnou terasou alebo v bufete na vrchole zjazdovky.

V okolí strediska sa nachádza  cca 2-kilometrová bežecká trať, ale i miesta vhodné pre pešiu turistiku.

Aktuálne novinky o dianí v stredisku nájdete na: www.kosutka.sk

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Lyže a bežky SKI Centrum Drozdovo